O Akcji

Dlaczego tylko 4 dni? Jak przedłużyć ten piękny czas? Kiedy znów możemy tu przyjechać, by doświadczyć zrozumienia ze strony drugiego człowieka i zaczerpnąć sił?

 

Takie pytania od młodzieży słyszeliśmy wielokrotnie na zakończenie Dni Młodych, które co roku w lipcu odbywają się w Hartowcu. I to właśnie ci młodzi ludzie zainspirowali nas, by wyremontować stary spichlerz, który stanie się miejscem pięknych i mądrych spotkań.

szczegóły

Organizator: Parafia rzymsko-katolicka w Hartowcu   – 760 wiernych

Cel akcji: Rozbudowa zabytkowego spichlerza na miejsce spotkań i formacji młodzieży

Cel akcji (kwota): II etap – 250 tys. zł

Opis akcji: Od 4 lat na terenie parafii w Hartowcu oraz w Domu Rekolekcyjnym organizujemy pod koniec lipca 4-dniowe plenerowe Dni Młodzieży. Ponad 300 młodych uczestniczy w koncertach, słucha świadectw znanych ludzi, modli się i dyskutuje w małych grupach. Nocują w domach gościnnych mieszkańców Hartowca i w okolicznych szkołach, a wspólne spotkania odbywają się pod wielkim namiotem.

Zachęceni przez młodzież do rozwijania Dni Młodzieży, podjęliśmy decyzję o remoncie i przebudowie starego spichlerza oraz rozbudowie Domu Rekolekcyjnego, tak, by móc przyjąć jak największą liczbę młodzieży w czasie spotkania. Ale to nie koniec. Pragniemy, aby odnowione budynki służyły nie tylko w wakacje, ale przez cały rok jako miejsce spotkań formacyjnych młodzieży i dni skupienia. Dzięki dotychczasowemu wsparciu Darczyńców udało się zakończyć pierwszy etap prac.

W I etapie w latach 2015-2016 wyremontowaliśmy dach spichlerza: wymienione zostało pokrycie dachowe z eternitu na dachówkę oraz wymieniono zniszczoną więźbę dachową. Wykonano też instalację odgromową i orynnowanie oraz przygotowano dokumentację konserwatorską i projekt adaptacji spichlerza na budynek konferencyjno-pobytowy. Koszt prac  wyniósł 47 359 zł.

Teraz rozpoczynamy II etap: przebudowę wnętrza spichlerza, by powstało kilkanaście pokoi z łazienkami i duża sala konferencyjna. Jednak koszt 250 tyś. zł przerasta możliwości  małej parafii, która liczy 760 osób.

Zawiązał się też Komitet Honorowy remontu spichlerza z ks. Bp toruńskim  i Wojewodą warmińsko-mazurskim na czele. Wszyscy członkowie komitetu podpisali deklarację pomocy. A więc wielu ludzi przyszło nam już z pomocą.

Chcesz pomóc?

Wesprzyj naszą inicjatywę i dołącz do grona Darczyńców

Zostań Darczyńcą