Tradycją stało się już w Hartowcu organizowanie festynu „Hartowiada”. W tym roku odbył się on w niedzielę 4 czerwca pod hasłem: „Dla młodych, czyli dla nas samych”.

Hasło koresponduje z dbałością o zdrowie i zdrowy styl życia młodego pokolenia jako naszej przyszłości, nawiązuje do tych, którzy mimo upływu lat czują się młodzi, a przede wszystkim tłumaczy ideę zbiórki funduszy na remont zabytkowego spichlerza jako miejsca spotkań, edukacji, rozwoju i wypoczynku młodego pokolenia.

Organizatorami imprezy były: Rady Rodziców i Rady Pedagogiczne Szkoły Podstawowej im. Marii Konopnickiej i Niepublicznego Gimnazjum im. Jana Pawła II w Hartowcu we współpracy z Parafią p.w. Podwyższenia Krzyża Świętego w Hartowcu.

Niezwykle ciekawe dla widzów były pokazy walk rycerskich w wykonaniu XXVI Chorągwi Zamku Bratian. Rycerze włączyli również do zabawy publiczność.
Zgromadzeni goście mogli posilić się w barze „Dla każdego coś smacznego”. Była też kawiarnia oraz stoisko z artykułami spożywczymi.

W czasie trwania festynu odbywała się zbiórka z przeznaczeniem na zapełnienie „Spichlerza Dobra”. Zebraliśmy na remont Spichlerza 1900 zł. Dziękujemy wszystkim Ofiarodawcom.